Skip to main content

Łukasz Kratochwil

Łukasz Kratochwil

chirurgia plastyczna

W 2015 r. ukończyłem medycynę na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Od tego czasu stale pracuję i rozwijam swoje zdolności chirurgiczne.
W 2023r. uzyskałem tytuł  specjalisty z zakresu Chirurgii Plastycznej w Ośrodku Chirurgii Plastycznej i Oparzeń w Nowej Soli.
Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej co daje mi możliwość konfrontowania swoich pomysłów, spostrzeżeń i przypadków medycznych z innymi członkami towarzystwa.
Chirurgia plastyczna była moją pasją przez cale życie. Od najmłodszych lat obserwowałem pracę swojego Dziadka i Ojca marząc, że któregoś dnia będę miał możliwość operowania z nimi przy jednym stole.
W chirurgii plastycznej najbardziej pasjonuje mnie jej unikatowość, nie ma dwóch takich samych zabiegów. Jest to dziedzina niezwykle rozległa umożliwiająca rekonstrukcję lub poprawę estetyki w obrębie całego ciała. Obszarem, który najbardziej zaciekawił mnie w toku edukacji jest okolica twarzy. Wymaga przestrzegania ściśle określonych zasad w celu zapewnienia naturalnych efektów, ze szczególną uwagą skupioną na okolicy oczu.