Skip to main content

Radiofrekwencja mikroigłowa — efekty, opinie, przeciwwskazania

Zadbana skóra to marzenie, które wciąż wydaje Ci się nierealne? Już teraz możesz skorzystać z bezpiecznego zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, który pomaga skutecznie zniwelować widoczne blizny i rozstępy. Sprawdź, jakie jeszcze problemy skórne pomoże Ci rozwiązać Radiofrekwencja mikroigłowa. Zapoznaj się ze wskazaniami do radiofrekwencji mikroigłowej i podejmij właściwą decyzję.

Zapoznaj się z tajnikami zabiegu jakim jest radiofrekwencja mikroigłowa. Sprawdź, jakie efekty można osiągnąć, poznaj opinie i przeciwwskazania.

Na czym polega zabieg radiofrekwencja mikroigłowej?

Zabiegi w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją skuteczność. Nowoczesne urządzenia umożliwiają osiągnięcie świetnych efektów dzięki różnym zabiegom. Do jednych z takich zabiegów zalicza się właśnie radiofrekwencję mikroigłową. Głównym celem lekarza, który wykonuje zabieg z pomocą tego urządzenia, jest poprawa wyglądu skóry. Czy wiesz, że to urządzenie pozwala osiągnąć efekt na poziomie profesjonalnej chirurgii plastycznej, a jest uważane za mniej inwazyjne?

Niewielka głowica w czasie zabiegu wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu oraz elastyny. Dochodzi w tym czasie również do uszkodzenia termicznego skóry. Dzięki podwyższeniu temperatury wybranych obszarów na ciele oraz zastosowania nakłuwania powstają nowe tkanki, które wyróżniają się właściwą budową. Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje w swoim działaniu frakcyjną głowicę i fale radiowe, co sprawia, że skutecznie poprawia jędrność skóry, jej koloryt oraz niweluje wszelkie patologiczne zmiany. Równomierne impulsy trafiają do głębokich warstw skóry. A mikro-nakłucia mechaniczne, dodatkowo potęgują efekt.

Może Cię również zainteresować: Lipoliza: Rewolucyjna metoda modelowania sylwetki

Radiofrekwencja mikroigłowa – Kto może korzystać z zabiegu?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest nową formą wspierania skóry w naturalnych procesach, które niosą wiele dobrego w przypadku pacjentów z problemami skórnymi. Skorzystać z niego mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni bez względu na wiek. Jeśli czujesz, że Twoja skóra potrzebuje wsparcia, chcesz pozbyć się mało estetycznych blizn lub rozstępów, to zgłoś się do specjalisty z MMClinic.

Co ważne, ten zabieg jest uważany za bezpieczny. Efekty mogą być widoczne już po pierwszym razie, jednak najczęściej trzeba skorzystać z serii wizyt, by osiągnąć długotrwały i oszałamiający wygląd skóry lub cery.

Przeciwwskazania do radiofrekwencji mikroigłowej

Specjaliści, wykonujący radiofrekwencję mikroigłową nie podejmują się zabiegu, gdy pacjent:

 • ma podejrzenie lub stwierdzenie niewyleczonych infekcji bakteryjnych, lub grzybiczych,
 • ma na skórze widoczne stany zapalne,
 • choruje na padaczkę, nowotwór, cukrzycę lub boryka się z zaburzeniami psychicznymi,
 • jest w ciąży.

Jeśli na skórze pojawiają się zmiany niewiadomego pochodzenia, lekarz może zalecić dodatkowe badania laboratoryjne lub diagnostyczne, by określić ich przyczynę. W większości takich przypadków przeprowadzenie radiofrekwencji mikroigłowej jest możliwe po zastosowaniu odpowiedniego leczenia.

Radiofrekwencja mikroigłowa efekty – Jakie efekty można osiągnąć po zabiegu RF?

Dzięki radiofrekwencji mikroigłowej możesz uzyskać następujące efekty:

 • zniwelować lub spłycić zmarszczki nawet w mało dostępnych obszarach,
 • wyrównać bruzdy i zgrubienia  na skórze,
 • poprawić owal twarzy,
 • zmniejszyć wiotkość i polepszyć jędrność skóry,
 • zapomnieć o uciążliwych bliznach pooperacyjnych,
 • skutecznie zwalczyć cellulit,
 • poprawić estetykę cery, skóry.

Ustawienia głowicy są dopasowywane indywidualnie do obszaru ciała oraz rodzaju zmian — jest to konieczne, by osiągnąć optymalny efekt.

Na co zwrócić uwagę, wybierając klinikę medycyny estetycznej?

Aby osiągnąć stuprocentowe zadowolenie z zabiegu, warto rozsądnie wybrać specjalistę. Klinika z dobrą opinią wśród pacjentów jest darzona większym zaufaniem. Ważna jest również sterylność przeprowadzanych zabiegów. Wiedza, doświadczenie i higiena pracy wpływają na efekt zabiegu oraz stan psychiczny pacjenta. Wbrew pozorom poczucie bycia zaopiekowanym i bezpiecznym jest bardzo ważne. A to wszystko otrzymasz w MMClinic.

Czytaj również: Laser frakcyjny — kiedy się go stosuje i jakie przynosi efekty

Podsumowanie: zadbaj o swoją skórę z zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej

Bez wątpienia radiofrekwencja mikroigłowa to szansa dla tysięcy pacjentów, którzy borykają się z niską samooceną lub wstydzą się swojego ciała. Jeśli zależy Ci na pozbyciu się blizn lub cellulitu, koniecznie skorzystać z zalet radiofrekwencji mikroigłowej. Usługi proponowane przez naszą nowoczesną klinikę to pewność, że wszystko odbędzie się z optymalną uważnością, a pierwsze pozytywne zmiany będą widoczne niemal od razu. Zadbaj o siebie — z radiofrekwencją mikroigłową Twoja skóra odzyska piękny wygląd. A jeśli chcesz porozmawiać z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.