Skip to main content

Biostymulatory tkankowe

Chirurgiczne usuwanie znamion Wrocław Chirurgiczne usuwanie znamion Wrocław

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to innowacyjne rozwiązanie, które oferujemy w naszej klinice. Jeśli szukasz profesjonalnego i skutecznego zabiegu w tej dziedzinie, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Nasza renomowana klinika MMClinic to miejsce, gdzie nasi doświadczeni specjaliści zapewnią Ci kompleksową i indywidualną opiekę. Nasz wykwalifikowany personel jest gotowy, by zapewnić Ci najlepsze rezultaty i pomóc Ci odzyskać pewność siebie.

Nie ważne, czy masz problemy z bliznami, cellulitem czy utratą jędrności skóry – nasze techniki stymulacji tkankowej pozwolą Ci poprawić kondycję Twojej skóry i odzyskać jej naturalne piękno.


Stymulatory tkankowe cena, ile kosztuje?

Profhilo

900 zł

Nucleofill

900 zł

Karisma

1000 zł

Nithya – kolagen typu I

900 zł

Co to są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to substancje, które mają zdolność do pobudzania wzrostu, odnowy i regeneracji tkanek w organizmach żywych.  Stymulatory tkankowe to preparaty medycyny przeciwstarzeniowej, które pobudzają komórki skóry do regeneracji i odbudowy jej struktury. Stymulatory tkankowe są stosowane w medycynie do poprawy funkcjonowania tkanek, jak również do łagodzenia objawów starzenia się skóry.


Rodzaje stymulatorów tkankowych w MMClinic

Stymulatory tkankowe stosowane w MMClinic we Wrocławiu obejmują takie preparaty jak Profhilo, Nucleofill, Karisma i Nithya – kolagen typu I.

Profhilo

to innowacyjny stymulator tkankowy, który składa się z kwasu hialuronowego o wysokiej czystości. Działa poprzez pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu i elastyny w skórze, co skutkuje zwiększeniem jej jędrności i elastyczności. Profhilo przede wszystkim stosuje się do rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz innych obszarów ciała.

Nucleofill

to stymulator tkankowy, który zawiera kwas hialuronowy o wysokim stężeniu oraz unikalne cząsteczki polipeptydowe. Preparat ten działa przede wszystkim na poziomie głębokich warstw skóry, gdzie stymuluje syntezę kolagenu, poprawiając jednocześnie jej gęstość i elastyczność. Nucleofill jest stosowany głównie do modelowania i korekcji owalu twarzy, a także redukcji zmarszczek.

Karisma

to stymulator tkankowy zawierający kwas hialuronowy w połączeniu z aminokwasami, składnikami mineralnymi i witaminami. Działanie preparatu polega na stymulacji produkcji kolagenu, poprawie napięcia skóry i przywróceniu jej naturalnego blasku. Karisma często stosowany jest do rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Nithya

to stymulator tkankowy oparty na kolagenie typu I pochodzącym z naturalnej źródła zwierzęcego. Preparat ten jest używany głównie do poprawy struktury i elastyczności skóry, redukcji zmarszczek oraz przywracania naturalnej równowagi nawilżenia. Nithya jest wykorzystywany przede wszystkim w terapii rewitalizacyjnej dla skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz ciała.

Jakie są efekty po zastosowaniu stymulatorów tkankowych?

Skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i odmłodzona. Zmarszczki są mniej widoczne,  zwiększa się nawilżenia skóry, co powoduje jej większą elastyczność i jędrność. Efekt zabiegu utrzymuje się przez długi czas, dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny w tkankach. Po serii zabiegów można cieszyć się młodym wyglądem. Stymulatory tkankowe mają ogromny wpływ na poprawę jakości skóry i efektywnie przeciwdziałają procesom starzenia się.


Konsultacja

Pacjent spotyka się z lekarzem specjalistą, który ocenia jego stan zdrowia i określa, czy zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych jest odpowiedni w danym przypadku.

Wybór stymulatora

Lekarz medycyny estetycznej obiera odpowiedni rodzaj stymulatora, uwzględniając potrzeby pacjenta oraz rodzaj i stopień uszkodzenia tkanek. 

Przygotowanie do zabiegu

Pacjent jest instruowany przez lekarza odnośnie do zasad postępowania przed i po zabiegu. W zależności od rodzaju stymulatora może być konieczne ograniczenie aktywności fizycznej, zaprzestanie przyjmowania niektórych leków .

Zabieg

Podczas zabiegu stymulator jest umieszczany w wyznaczonym obszarze ciała poprzez iniekcję.


Przeciwwskazania do stosowania stymulatorów tkankowych

  • Obecność alergii lub nadwrażliwości na składniki użyte w stymulatorach tkankowych.
  • Istniejące zakażenie w obszarze, w którym ma być przeprowadzony zabieg.
  • Cukrzyca – pacjenci z cukrzycą mogą mieć wolniejsze gojenie się ran i większe ryzyko infekcji po zabiegu.
  • Choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów czy zapalenie jelit.
  • Ciąża – zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych nie jest zalecany u kobiet w ciąży ze względu na ryzyko dla płodu i ewentualne działanie szkodliwe dla rozwoju dziecka.
  • Osoby przyjmujące leki immunosupresyjne – mogą mieć osłabioną odporność, co może prowadzić do powikłań po zabiegu.
  • Skaza krwotoczna – pacjenci ze skazą krwotoczną mogą mieć większe ryzyko krwawienia podczas lub po zabiegu.
  • Problemy ze skórą, takie jak trądzik, łuszczyca, bielactwo, egzema czy czyraki – mogą one wpływać na proces gojenia się ran.
  • Choroby układu sercowo-naczyniowego – pacjenci z takimi schorzeniami mogą mieć większe ryzyko powikłań po zabiegu.

Zastosowania stymulatorów tkankowych

Stymulatory tkankowe mają szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, przede wszystkim do odmłodzenia skóry – wygładzania zmarszczek, regeneracji skóry, oraz poprawy jej elastyczności.

Poprawa elastyczności skóry

Stymulatory tkankowe mogą być stosowane do poprawy elastyczności i jędrności skóry. Poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, te preparaty wpływają na tkanki, co powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek i poprawę ogólnego wyglądu skóry.

Wspomaganie procesu regeneracji skóry

Stymulatory tkankowe są również stosowane w celu przyspieszenia procesu regeneracji skóry po różnego rodzaju zabiegach, takich jak laserowe usuwanie blizn, peelingi chemiczne czy frakcyjna terapia laserowa. Pomagają one skórze lepiej się zagoić i zapobiegają powstawaniu blizn.

Poprawa owalu twarzy

Stymulatory tkankowe poprawiają owal twarzy poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Działają one na tkanki podskórne, powodując ich napięcie i zagęszczenie.

Rewitalizacja skóry

Stymulatory tkankowe są stosowane do rewitalizacji skóry, czyli przywrócenia jej zdrowego, młodzieńczego wyglądu. Działają one na poziomie komórkowym pobudzając produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co ostatecznie przekłada się na poprawę struktury skóry i jej nawilżenie.

Wspomaganie terapii anti-aging

Stymulatory tkankowe są często stosowane jako element terapii anti-aging. Dzięki oddziaływaniu na poziom komórkowy, te preparaty pomagają w redukcji drobnych zmarszczek, zwiększeniu elastyczności skóry oraz ogólnym odmłodzeniu wyglądu.

Zabiegi w MMclinic


Klinika medycyny estetycznej


Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: 10:00-20:00
sobota – niedziela: 10:00-16:00

Adres kliniki:

ul. Strachowskiego 32,
52-210 Wrocław, Polska